Ogłoszenie

Newsy:



SESJA Letnia - Aktualizacja na dzień 11.09.2012


Poradnik dla osób z długiem punktowym - Przypomnienie 2012


Osoby, które "pochodzą" ze starszego rocznika proszone są o wpisanie Imienia i Nazwiska w odpowiedniej rubryce (Profil->Personalne->Prawdziwe imię). Osoby, które nie dostosują się do prośby, będą usuwane z forum.


Do informacji wszystkich dyplomantów!!! - WAŻNE


Prośba do Roku





#1 2011-04-10 23:06:55

 Adrian_Malinowski

Studenci

13216144
Call me!
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 89
Punktów :   -1 

Jakie masz poglądy polityczne?

Witam, mam do polecenia fajne teściki internetowe dotyczące poglądów politycznych:
http://www.testpolityczny.pl/
i w języku angielskim:
http://www.politicalcompass.org/

I coby nie było, że jestem agentem i chcę poznać poglądy ludzi i donieść rządowym (nie, wcale nie jestem agentem, słowo!) podaję moje wyniki z pierwszego testu:

Wolność gospodarcza 86
Tradycjonalizm -58
Wolności obywatelskie 68
Najbliższa ideologia to: Libertarianizm

Libertarianizm jest ideologią radykalnego liberalizmu, głoszącą jednak - w przeciwieństwie do anarchizmu - potrzebę istnienia państwa. Libertarianie są zwolennikami daleko posuniętej wolności zarówno gospodarczej, jak i obyczajowej, czym różnią się od konserwatywnych liberałów. Główne przesłanie idei libertarianizmu określa się często wyrażeniem: wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa.

Potwierdzam, test ma dużo racji

Pozdrawiam

Edycja,
drugie podejście, tak dla zabawy bardziej :DDD
Wolność gospodarcza: 89
Tradycjonalizm:-61
Wolności obywatelskie:79

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Adrian_Malinowski (2011-04-14 21:29:36)


"Real life is fiction with all the good bits taken out."

"Do you hate taxes? Hate government? Hate regulations? Love guns?
It's better in Somalia!"

Offline

 

#2 2011-04-10 23:33:33

 well-mannered_girl

Studenci

44730039
Skąd: Gnatowo k. Kętrzyna / Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 119
Punktów :   
WWW

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

Wolność gospodarcza: 46
Tradycjonalizm:-49
Wolności obywatelskie:40
Najbliższa ideologia to: Liberalizm

Liberalizm to ideologia, odwołująca się do indywidualizmu. Głosi ona wolność jako wartość najwyższą, stawia prawa jednostki powyżej praw wspólnoty. Poglądy liberalne są często uważane za najbardziej tolerancyjne wobec poglądów i czynów innych ludzi. Współcześni europejscy liberałowie opowiadają się przede wszystkim za rozszerzeniem swobód obywatelskich oraz zmniejszeniem (lecz nie likwidacją) ingerencji państwa w rynek.

PS. i tak uważam, że możesz być agentem, a podesłałeś lewe poglądy dla zmyły. (może ja bym tu wrzuciła test, z którego wynikło, że mam skłonności do myślenia paranoidalnego?)


"I'm taking the stand in defence of the fence /I've got a little band playing anthems to ambivalence
We divide the world into terrorists and heroes /Into normal folk and weirdos /Into good people and pedos
Into things that give you cancer and the things that cure cancer /And the things that don't cause cancer, but there's a chance they will cause cancer in the future"

Offline

 

#3 2011-04-11 00:19:40

Paweł

Studenci

Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

Wolność gospodarcza: -3
Tradycjonalizm:-37
Wolności obywatelskie:40

Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

Socjaldemokracja jest lewicową ideologią, dążącą do uspołecznienia gospodarki rynkowej poprzez silny interwencjonizm. Socjaldemokraci - w przeciwieństwie do komunistów - nie negują prywatnej własności środków produkcji, przy czym dążą do zmniejszenia nierówności społecznych poprzez prowadzenie silnej progresji podatkowej i polityki socjalnej. W kwestiach obyczajowych socjaldemokraci zazwyczaj prezentują poglądy liberalne

Offline

 

#4 2011-04-11 12:48:17

 Krzyśko

Studenci

5156675
Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 23
Punktów :   

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

Wolność gospodarcza: 62
więcej od 83.1% uczestników testu

Tradycjonalizm:28
więcej od 71.1% uczestników testu

Wolności obywatelskie:18
więcej od 46.6% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Pinochetyzm (kapitalizm dyktatorski)

Ciężko znaleźć krótkie określenie na ustrój, wprowadzony w Chile w latach 1973-1990 przez Augusto Pinocheta Ugarte. Zakłada on władzę dyktatorską (junta wojskowa), uwolnienie rynku (poszanowanie własności prywatnej, prywatyzację przedsiębiorstw państwowych, niskie podatki) oraz poszanowanie tradycji i dobre stosunki z Kościołem.

Cytat:Recepta generała Pinocheta jednocześnie szanuje naukę ekonomii, jak i naukę społeczną Kościoła, czyli chrześcijańskie wymagania moralne odnośnie życia gospodarczego i społecznego i tym różni się od innych ?cudów? gospodarczych współczesnych... - x. Michał Poradowski


Nie spodziewałem się takiego wyniku, aczkolwiek jestem z niego zadowolony. kapitalizm dyktatorski rules.

Offline

 

#5 2011-04-11 13:30:17

MaciejBrozdowski

Studenci

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 48
Punktów :   

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

Hmmm a ja jestem troszkę zaintrygowany wynikiem- byłem pewien że poglądy mam raczej jeszcze bardziej w kierunku anarchizmu, aczkolwiek przesłanie do mnie trafia. Pytanie tylko: na ile wiarygodny jest ten teścik?

Wolność gospodarcza: 93
więcej od 95.4% uczestników testu
Tradycjonalizm:-33
więcej od 8.7% uczestników testu
Wolności obywatelskie:71
więcej od 96.9% uczestników testu


Libertarianizm jest ideologią radykalnego liberalizmu, głoszącą jednak - w przeciwieństwie do anarchizmu - potrzebę istnienia państwa. Libertarianie są zwolennikami daleko posuniętej wolności zarówno gospodarczej, jak i obyczajowej, czym różnią się od konserwatywnych liberałów. Główne przesłanie idei libertarianizmu określa się często wyrażeniem: wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa.
Partie posiadające frakcje libertariańskie: Unia Polityki Realnej

Offline

 

#6 2011-04-11 18:15:20

Bartek

Studenci

Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 46
Punktów :   

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

Ty maciek się zdziwiłeś to zobacz na mój wynik xD

Wolność gospodarcza: 53
więcej od 77.5% uczestników testu
Tradycjonalizm:1
więcej od 37.5% uczestników testu
Wolności obywatelskie:27
więcej od 60% uczestników testu

Nacjonalizm (narodowa demokracja) jest ideologią, stawiającą na pierwszym miejscu dobro narodu jako wspólnoty. Polski nacjonalizm oparty jest przede wszystkim na ideologii Romana Dmowskiego, głównego ideologa ruchu narodowego. Wielu narodowych demokratów było zwolennikami wolnorynkowej gospodarki (Roman Rybarski, Edward Taylor) oraz dużego wpływu katolickiej nauki społecznej na życie publiczne.
Współcześnie do idei endecji odwołują się: Liga Polskich Rodzin, Narodowe Odrodzenie Polski

wrzuć cie więcej swoich wyników w sumie pocieszny test

Offline

 

#7 2011-04-11 19:43:36

Paweł

Studenci

Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

O! Faszystka w grupie

Offline

 

#8 2011-04-11 22:44:01

 Adrian_Malinowski

Studenci

13216144
Call me!
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 89
Punktów :   -1 

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

@MaciejBrozdowski
W sumie libertarianizm jest dość szerokim pojęciem, wchodzi w to i anarchokapitalizm (swoją drogą anarchiści lewicowi odmawiają temu przedrostka "anarcho-", ale co tam ). Trochę opis uprościli w sumie. A test jak test, wiadomo - pewne przybliżenie tylko. Ważne kto kim się czuje. A wiadomo, wolny rynek rulz! D
Pozdrawiam.


"Real life is fiction with all the good bits taken out."

"Do you hate taxes? Hate government? Hate regulations? Love guns?
It's better in Somalia!"

Offline

 

#9 2011-04-11 23:03:45

MaciejBrozdowski

Studenci

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 48
Punktów :   

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

Tak, Bartek już Cie widzę w LPR z Romanem po prawicy, podczas boju o dobra uczniów.

Adrian no wiesz w sumie można co do tego podciągnąć też fakt że anarchizm w założeniach ideologicznych to prawie komunizm. Różnicę są tak drobne, że aż nieistotne. Ciekawostką jest że wśród anarchistów jest taki mały rozłam: Ci którzy przeżyli, doświadczyli spaczonej formy komunizmu już w takich superlatywach nie myślą natomiast Ci którzy znają tylko ideologię uważają że to najlepszy ustrój. Swoją drogą można to troszkę odnieść do tego co pisałeś- lewicowcy nie chcą być nazywani anarchistami(chociaż ideologia taka sama, ale przecież ANARCHIA jest zła i w ogóle sucks(pozdrawiam Krzychu)). Co do anarchokapitalizmu- można stwierdzić że to kolejna piękna mrzonka niemożliwa do spełnienia przez ludzki charakter, słabość, sztywne ramy?

Offline

 

#10 2011-04-12 00:01:40

 Adrian_Malinowski

Studenci

13216144
Call me!
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 89
Punktów :   -1 

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

No nie, w sumie w anarchizmie jednak są większe różnice ideologiczne między poszczególnymi odłamami. A przynajmniej kiedyś tak było: jedna z pierwotnych wersji anarchizmu: anarchoindywidualizm Proudhona jest właściwie źródłem, do którego niektórzy anarchokapitaliści się odwołują. Ale fakt, teraz ruch anarchistyczny zawłaszczyli anarchokomuniści i anarchosocjaliści. Co do realności anarchokapitalizmu: na pewno jest "mocniejszy" pod tym względem, że nie zakłada, że ludzie będą dobrowolnie dzielić się swoimi dobrami z potrzebującymi. Nie zmienia to faktu, że przyjęcie aksjomatu nieagresji (nie inicjujemy agresji wobec innych, jeśli oni pierwsi nie zaczną) też jest dość utopijnym założeniem. No i drugie założenie: ludzie będą postępować racjonalnie, tak, aby jak najwięcej zyskać nie narażając się za bardzo. Też utopia. Jednak libertarianizm ma pewną zaletę: co zarobię, to moje, nie muszę się dzielić z darmozjadami :DDD


"Real life is fiction with all the good bits taken out."

"Do you hate taxes? Hate government? Hate regulations? Love guns?
It's better in Somalia!"

Offline

 

#11 2011-04-12 11:48:48

 fajna kasia

Studenci

Skąd: olsztyn
Zarejestrowany: 2009-10-05
Posty: 226
Punktów :   
WWW

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

bez wzgledu na na rodzaj anarchizmu, zapomnieliscie moi drodzy, ze przede wszystkim opiera sie on na idei kolektywizmu i syndykalizmu, jesli juz jakikolwiek ruch anarchistyczny ma zamiar proponowac ustroj polityczny, zawsze opiera sie na anarchosyndykalizmie, bo to, niestety trzeba byc szczerym, jedyne anarchistyczne poglady ktore w pewnych kwestiach sąna tak, a nie tylko prymitywne nastolatkowe na anty z systemem, maja rece i nogi. takie rzeczy jak anarchokomunizm istnieja tylko z nazwy i tylko dla tych, ktorzy anarchizm znaja od strony teoretycznej. w praktyce nie spotkalam sie jeszcze z ludzmi o takich pogladach w zadnej z federacji czy organizacji z ktorymi mialam doczynienia, predzej natknie sie na anarchoekologów czy anarchofeministki (sic!) zamiast prodhona polecam bardziej bakunina czy abramowskiego, bo ujmują wszystko o wiele ladniej i głebiej niz prodhon, wikipedia jest niestety bardzo komercyjnym portalem, dlatego na pewne tematy nie posiada pełnej wiedzy i nie jest dostatecznym źródłem informacji;) ideą anarchizmu nie jest wbrew pozorom niszczenie systemu, bo naprawdę oferuje on wiele lepszych rozwiązań w zamian (co dziwne autor testu chyba nie ma wiedzy na temat wszystkich mozliwych doktryn politycznych, bo wypowiedzi ociekały trzema max czteroma).  niestety musze napisac takze, ze wsrod anarchistow aksjomat nieagresji to rowniez mit, nie mieszajmy wspolczesnego anarchizmu z jakimis XXwiecznymi zasciankowymi poglądami i to typowych konserwatystow, bo ta ideologia, tak samo jak kazda inna ideologia ma prawo sie z czasem rozwijac i oczywiscie, ze to robi;)


UWAGA! JESTEM TROLEM! PRZEWAŻNIE ŻARTUJE LUB SIĘ NABIJAM! (nie bulwersować się i nie atakować na prv:D)

Offline

 

#12 2011-04-12 15:24:21

Paweł

Studenci

Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

Dwa słowa: interpunkcja, ortografia. Poza tym ok;)

Offline

 

#13 2011-04-12 19:13:56

 anialalo

Studenci

11193454
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-10-14
Posty: 120
Punktów :   
WWW

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 59
więcej od 81.5% uczestników testu
Tradycjonalizm:-37
więcej od 7% uczestników testu
Wolności obywatelskie:53
więcej od 89.5% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm

Libertarianizm jest ideologią radykalnego liberalizmu, głoszącą jednak - w przeciwieństwie do anarchizmu - potrzebę istnienia państwa. Libertarianie są zwolennikami daleko posuniętej wolności zarówno gospodarczej, jak i obyczajowej, czym różnią się od konserwatywnych liberałów. Główne przesłanie idei libertarianizmu określa się często wyrażeniem: wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa.
Partie posiadające frakcje libertariańskie: Unia Polityki Realnej

Offline

 

#14 2011-04-12 21:17:17

Cunha

Studenci

Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 446
Punktów :   

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 41
więcej od 67.4% uczestników testu
Tradycjonalizm:-12
więcej od 22.9% uczestników testu
Wolności obywatelskie:33
więcej od 68.6% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm

Libertarianizm jest ideologią radykalnego liberalizmu, głoszącą jednak - w przeciwieństwie do anarchizmu - potrzebę istnienia państwa. Libertarianie są zwolennikami daleko posuniętej wolności zarówno gospodarczej, jak i obyczajowej, czym różnią się od konserwatywnych liberałów. Główne przesłanie idei libertarianizmu określa się często wyrażeniem: wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa.
Partie posiadające frakcje libertariańskie: Unia Polityki Realnej

Do UPR raczej nie wstąpię

Offline

 

#15 2011-04-13 07:03:49

 Krzyśko

Studenci

5156675
Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 23
Punktów :   

Re: Jakie masz poglądy polityczne?

Cunha napisał:

Do UPR raczej nie wstąpię

Wystarczy że na nich zagłosujesz. Zachęcam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Liechtenstein Palau Plantation Resort